Brazīļu perkusiju meistarklases!

June 7, 2008

Sveiki viesiem visapkārt!

Esmu atgriezies no brīnišķīga ceļojuma un vēlos dalīties priekā un dažās dokumentālās refleksijās par to kā cilvēki svin dzīvi Brazīlijā! Dzīvojot 3 mēnešus Rio de Janeiro no janvāra līdz aprīlim, bija tas prieks redzēt karnevālu, neskaitāmas muzikālās aktivitātes dzīvās mūzikas klubos(kuriem ir ļoti sena vēsture un tradīcijas), karnevāla parādi sambadromā (lielāko pasaules dzīvo šovu), ielas “blocos” ( perkusatīvo grupu gājieni vairāku kilometru un stundu garumā, nepārtraukti!!! Viena gājiena sastāvā ir ap 50 perkusionistu, kas maršē pa priekšu divstāvīgai kravas auto, kurai pirmajā stāvā ir izvietoti milzīgi nezin cik vatu stipri skaļruņi, kas atskaņo uz otrā stāva platformas izvietotās vokāli instrumentālās grupas muzicēšanu.) un brazīliešu perkusiju meisterklasēs pie ļoti draudzīgiem, līdzjūtīgiem un atvērtiem mūziķiem…
Esmu iepazinis dārgus draugus – izcilus mūziķus, kuri ir sirsnīgi dalījušies savās dzīvesveida un muzikālās meisterības tradīcijās. Izveidojoties draudzībai un profesionālai sadarbībai man arī bija tas gods uzstāties kopējos koncertos, ballītēs, jam session (kandžās) un piedalīties studijas ierakstos…

Lai attaisnotu savu vēlmi dalīties dzīves svinēšanas priekā ne tikai stāstos, bet arī ar darbiem, es organizēju brazīliešu mūziķu meistarklašu nodarbības.

Tās vadīs labi pazīstami perkusionisti Tiago Loei un Andrezāo. Viņiem ir bijis tas gods spēlēt un rakstīties studijā ar lielākajām sambas zvaigznēm Brazīlijā Zeca Pagodinho, Beth Carvalho, Hamilton de Hollanda, Marcel Baden Powell, Fundo de Quintal, u.c., kā arī ņēmuši dalību lielākajās a grupas sambas skolās Rio de Janeiro – escola de samba Mangueira, escola de samba Viradouro, escola de samba Salgueiro.

Daži mūziķu video :
Tiago Loei : Samba Partido Alto
Tiago Loei : Chachalokafun (Batas Separados)
Tiago Loei: Samba Afro
Andrezao “Raça Brasileira” koncertā(puisis zilajā krekliņā)
Andrezao

Abi mūziķi muzicē jau no bērna kājas. Andrezao ģimenes saknes ir Salvadorā, kur ir lielākā afrikāņu vergu pēcteču koncentrācija pasaulē, kas, samiksējoties ar portugāļu un indiāņu kultūrām, veido neatkārtojamu tieši šim reģionam raksturīgu estētiku. Šajā pilsētā ir dzimusi slavenā cīņas māksla „capoeira” un samba, kas ir kaut kas vairāk nekā tikai mūzika un deja. Andrezao ir bijis mācīt perkusijas Spānijā, Francijā un Vācijā. Spānijā viņa vadībā tika iestudētas kompozīcijas “batucada” perkusatīvajai grupai „Timbalao”. Tiago ir mācījies Kubā kongas, batas un citas kubiešu perkusijas, kas ir labāk zināmas pasaulei dēļ neskaitāmajiem bēgļiem, kas dzīvo ASV un “rullē” latīņu mūzikas tirgu NY un LA. Abi ir pasniedzēji slavenākajā privātajā perkusiju skolā „Maracatu Brasil” Rio de Janeiro.

Meistarklasēs būs dažādu stilu, reģionu muzikālo tradīciju (Samba de Raiz, Jongo, Afoxé e Samba de Roda) vispārizglītojošas un padziļinātas lekcijas par brazīliešu perkusijām : pandeiro, cuica, tamborim, atabaque, berimbau, tumbadora, repinique, tan-tan, repique de anel, agogo, caixa, u.c.
Pasniedzēji dos 2 meistarklases pa 40 minūtēm spēlējot, dziedot un runājoties par instrumentiem un Brazīlijas ritmiem, kuri tiks izmantoti mācību stundās.

Brazīļu perkusiju meistarklases :

1. Ritmi no Rio de Janeiro : Samba de Enredo, Partido Alto, Samba Funk.
2. Ritmi no ziemeļaustrumu štata Bahia : : Timbalada, Olodum, Samba Reggae.
3. Citi Afro-Brazilian ritmi : Maracatu, Afoxé, Capoeira.

Nodarbības notiks 12 dienu kursa veidā, 10 nodarbības grupā un divas pa 40 min ar mūziķu uzstāšanos, iepazīstināšanu ar instrumentiem, perkusiju paraugdemonstrējumiem un dziedāšanu. Vienas nodarbības ilgums ir 1 st. 30 min., cena 100 Ls par kursu, atsevišķi viena nodarbība maksā 12 Ls. Nodarbības paredzētas – darba dienās (no 19) un sestdienās, svētdienas (no 14.00). Iespējamas arī individuālās nodarbības. Pieteikties, nosūtot vārdu, uzvārdu, telefona nr. un personas kodu. pa e – pastu: akuraters@gmail.com.

Uz tikšanos!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: